Барселона се добра до измъчена домакинска победа с 1:0 над Реал Сосиедад в

...

ВАР носи успех на Барселона

Барселона се добра до измъчена домакинска победа с 1:0 над Реал Сосиедад в мач от 27-ия кръг на испанската Ла Лига. Лионел Меси означи единствения гол от дузпа в 81-ата минута. Успехът краткотрайно качи “лос кулес ” на лидерската позиция преди утрешния дуел на Реал Мадрид.

Успехът на домакините пристигна откакто в 80-ата минута съдията получи сигнал от своите видеопомощници за подозрения за дузпа. Реферът прегледа обстановката и видя учредения за дузпа. След центриране отляво, Лангле не съумя да играе с топката, а Льо Норман го направи с ръка, като топката се удари покрай рамото, само че въпреки всичко в ръката. Повторенията оставиха подозрения за засада на Артуро Видал, само че той беше в пасивна такава. Лео Меси осъществя наказателния удар и донесе триумфа на Барса.
Източник: standartnews.com